Кафедра екології, географії та туризму РДГУ

Ліва колонка

Національний природний парк "СИНЕВИР"

   Туристично-краєзнавча робота в межах кафедри екології, географії та туризму Рівненського державного гуманітарного університету сприяє не тільки розширенню світогляду студентів та викладачів, але й виступає важливим елементом в формуванні теоретичних й практичних знань та навиків у підготовці майбутніх екологів, географів, фахівців туристичного обслуговування. З цією метою 7-9 жовтня 2016 року було організовано та проведено науково-краєзнавчу екскурсію в Національний природний парк «Синевир». Загалом в подорожі взяли участь 24 особи студентсько-викладацького складу кафедри під керівництвом завідувача кафедри проф. Лико Д.В. В процесі наукової подорожі студенти та викладачі мали змогу ознайомитись з науково-дослідною, рекреаційною, еколого-освітньою та іншими видами діяльності НПП «Синевир» на базі візит-центру парку, оглянути унікальні природні та антропогенні рекреаційні об’єкти як на території парку, так і за його межами, зокрема: найбільше в Українських Карпатах високогірне озеро Синевир, «Центр реабілітації бурого ведмедя», водоспад Шипіт, бальнеологічні ресурси с. Сойми та с. Келечин, музей «Старе Село» та музей «Вузькоколійної залізниці» в селі Колочава, туристичну інфраструктуру гірськолижного комплексу «Боржавські полонини» та інші. Важливим етапом наукової екскурсії стало вивчення екологічних проблем вирубки лісів та збереження малих річок в Українських Карпатах, пасторальної деградації схилів під впливом багаторічного випасу худоби, надмірного рекреаційного навантаження та рекреаційної дегресії в межах найбільш популярних туристичних об’єктів.


15-18 вересня група Е-21 перебувала на екскурсії в Кременці.
    Ми побували в різних куточках цього дивовижного містечка у Тернопільській області. 
    Відвідали такі місця:
 - Ботанічний сад, який відзначив 210-річчя, ознайомились з різноманітністю Кременецької флори.
 - Замкова гора, Бона - належить до Кременецьких гір, висота якої близько 397 м.р.м. та де знаходяться руїни замку середини XVІ ст.
 - Національний природний парк "Кременецькі гори".
 - Дівочі Скелі - комплексна геологічна система в межах національного парку "Кременецькі гори", розташована на північно-східній околиці міста.
 - Катакомби.
   З нами був чудовий екскурсовод, жителька цього містечка, наш куратор доц. Глінська Світлана Олегівна, яка гостинно прийняла нас до себе, показала, розказала про дивовижність та унікальність Кременецьких гір.
   Ми дуже задоволені поїздкою, отримали знання та позитивні емоції. 

Студенти II курсу групи Е-21


Вітаємо першокурсників

Дорогі першокурсники!

      Вітаємо Вас в дружній родині нашої кафедри! Бажаємо Вам цікавого та насиченого студентського життя! Успіхів та натхнення у навчанні! Працюйте, творіть, досягайте вершин, прославляйте свою кафедру, свій факультет, університет та Україну!!!

 

Нехай в усьому Вам щастить!


Вітаємо!!!

     У другій декаді червня на кафедрі екології, географії та туризму розпочалися захисти дипломних проектів (бакалавр, спеціаліст, магістр) студентами-екологами.

     Захисти пройшли успішно, студенти показали високий рівень знань і отримали позитивні оцінки. Тематика робіт була дуже різноманітна - починаючи від проблем пов'язаних з видобутком бурштину на Поліссі, станом водних і лісових ресурсів в Україні, так і цікавими роботами із ландшафтного озеленення будинків та прибудинкових територій.

     Студенти-екологи після успішного захисту робіт стали дипломованими спеціалістами.

     Колектив кафедри бажає випускникам знайти першу роботу за фахом, здоров'я і успіху на новому етапі свого життя.


 

23-28 травня 2016 року проходила практика студентів у горах Карпати.
Переглянути фото-звіт практики можна за посиланням Фотокартки


 

26 квітня 2016 року - 30-та річниця аварії на ЧАЕС.

    30-а річниця від дня найбільшої трагедії не тільки України, але й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС.
    Студенти та викладачі вшанували тих, хто брав безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на атомній станції і тих, хто був змушений залишити рідні домівки – евакуйованим та переселенцям із зони відчуження, усім тим, кого торкнулася чорним крилом ця страшна біда.
    Минуть роки й десятиліття, а трагічний день Чорнобильської катастрофи все одно хвилюватиме людей: і тих, кого він зачепив своїм крилом і тих, хто народився далеко покривдженої землі.


 

 02 квітня 2016 року студенти-екологи 5-го курсу здійснили екскурсійну поїздку в регіональний ландшафтний парк "Прип'ять-Стохід". Нині ця заповідна територія проектується під Національний природний парк "Нобельський". Студенти ознайомилися з мальовничими озерами майбутнього Національного парку, зокрема:
- озеро Нобель;
- озеро Засвітське;
- озеро Задовже;
- озеро Заозір'я.
   Студентами було відібрано з кожного із озер проби води для гідроекологічної лабораторної діагностики. Майбутні екологи висловили глибоке занепокоєння несанкціонованим видобуванням бурштину в межах окремих водозборів озер, що суттєво впливатиме на поверхневий стік та гідрологічний режим водойм.


 

24-25 березня 2016 року на кафедрі екології, географії і туризму відбулася щорічна звітна наукова конференція викладачів, докторантів, аспірантів і студентів. Секційні засідання проводилися за двома напрямами:
 - екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування (22 учасники);
 - моніторинг довкілля (21 учасник).
У конференції взяли участь викладачі кафедри, магістранти та студенти. Наукові роботи мали як експериментальний, так і пошуковий характер. За змістовну доповідь і активну участь були відзначені наступні учасники:
1. Карлова І.С. з  доповіддю «Перспективи використання топіарних фігур в озелененні міста Рівне» (Науковий керівник: к.б.н., доц. Глінська С.О.);
2. Лавренчук В.В. з доповіддю «Оцінювання впливу промислових підприємств на рівень забруднення атмосферного повітря у м. Рівне» (Науковий керівник: к.с.-г.н, ст. викл. Портухай О.І.);
3. Лисенко Н.А. з доповіддю «Оцінка ризиків для здоровя населення м. Рівне від стану водних ресурсів» (Науковий керівник: д.с.-г. н. проф. Лико Д.В.);
4. Цинюк І.В. з доповіддю «Оцінка екологічного стану Рівненської області» (Науковий керівник: д.с.-г. н. проф. Лико Д.В.);
5. Федорович А.С. з доповіддю «Радіопротекторні властивості лікарських рослин» (Науковий керівник: ст. викл. Зиль І.П.);

Рішенням конференції було рекомендувати надрукувати кращі доповіді у фахових виданнях та збірках матеріалів наукових конференцій.